KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności » OCZAMI UCZNIÓW
12/10/2021

,,Wycieczka do Gór Stołowych''

    W dniu 4 października pojechałam na 3-dniową wycieczkę z moją klasą i z klasami 6,7,8 oraz z nauczycielami z naszej szkoły.
      O godzinie 6:00 wyruszyliśmy autokarem spod szkoły w Biertowicach w stronę Gór Stołowych. Byłam bardzo ciekawa zbliżającej się przygody. Humory dopisywały uczniom i wszyscy cieszyli się z wyjazdu. W pierwszym dniu po drodze do ośrodka, gdzie mieliśmy nocować, zwiedzaliśmy Kopalnię  Złota w Złotym Stoku, miejscowość Kłodzko oraz Twierdzę Kłodzką, wszystko bardzo mi się podobało. W dniu drugim naszej wyprawy, po śniadaniu o godzinie 8:00 spakowaliśmy swoje plecaki, aby udać się w dalszą drogę. O 9:30 wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy na Szczeliniec Wielki. Gdy byliśmy na miejscu, pan przewodnik opowiadał nam trochę o tym ciekawym miejscu. Mieliśmy wejść na sam szczyt, czyli na punkt widokowy, więc ruszyliśmy w drogę. Trasa na samą górę składała się z kamiennych schodów,  mijaliśmy ciekawie wyglądające skały, które przypominały zwierzęta albo ludzi. Kiedy dotarliśmy już na szczyt, mogliśmy z niego zobaczyć cudowny widok. Pogoda była bardzo ładna, świeciło słonko, widać było piękny kolorowy jesienny las. Na pamiątkę zrobiłam kilka zdjęć, żeby potem pokazać mojej rodzinie to wspaniałe miejsce. Zrobiliśmy sobie tam krótką przerwę, a po niej zeszliśmy ze Szczelińca Wielkiego. Następnie autokarem pojechaliśmy na Błędne Skały. To miejsce, to taki labirynt wąskich szczelin, przez które musieliśmy się nawet przeciskać. Polecam każdemu wybrać się tam na wyprawę, ponieważ naprawdę warto to zobaczyć. Po Błędnych Skałach zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek. W tej Kaplicy mogliśmy podziwiać ludzkie kości m.in. czaszkę tatara, czaszkę sołtysa oraz jego żony. Na tym zakończyliśmy wycieczkę tego dnia i wróciliśmy do ośrodka  odpocząć. Trzeciego dnia wyjechaliśmy do domu, ale po drodze zwiedzaliśmy jeszcze inne miejsca np: Bazylikę w Wambierzycach, ruchome szopki oraz zamek w Niemodlinie. Późnym wieczorem około 20:00 dotarliśmy do Biertowic, cali i zdrowi oraz bardzo zadowoleni.
    Pobyt w Górach Stołowych bardzo mi się podobał, byłam zachwycona tamtymi widokami. Cieszę się, że pojechałam z moją klasą i mogłam zobaczyć taki piękny kawałek Polski. Będę długo wspominać tą wyprawę i przypominać sobie o niej patrząc na pamiątki, które tam kupiłam.
                   
                                          Oliwia M. kl. 5 

 

 

W dniu 4.10.2021 r. udaliśmy się na trzydniową wycieczkę w Góry Stołowe. W wycieczce brały udział klasy 5-8.

    W poniedziałek wstałam o godzinie 5:00. Zbiórka na wyjazd była o godzinie 6:00. Gdy wybiła godzina 6:00 wszyscy zebrani wsiedli do autokaru i wyruszyliśmy w podróż. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Jeziora Otmuchowskiego. Pan kierowca opowiedział nam o jeziorze i wyruszyliśmy w dalszą podróż. Kolejnym celem wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Pan przewodnik opowiedział nam historię powstania Kopalni oraz oprowadził nas po niej. Pokazał nam ciekawe miejsca oraz zabrał nas w podróż górniczą kolejką. Gdy wyszliśmy z kopalni, dostaliśmy chwilę czasu wolnego na zakup pamiątek. Po długiej jeździe autokarem dojechaliśmy do miasta Kłocko, gdzie zwiedziliśmy górną część twierdzy Kłodzkiej. Przewodnik oprowadził nas po pomieszczeniach twierdzy oraz nam o nich opowiedział. Gdy wyszliśmy na taras widokowy, to podziwialiśmy widoki na miasto Kłodzko. Po zakończeniu wycieczki wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy na zasłużony odpoczynek do pensjonatu Lissa.

     Uważam, że pierwszy dzień wycieczki był pełen niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków oraz malowniczych krajobrazów.

 

                                       Gabriela S. kl. VI

 

 

« powrót