KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności » Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III
30/04/2022

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Biertowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Adresatami konkursu byli uczniowie z klas III z gminy Sułkowice.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach, Szkoła Podstawowa w Harbutowicach oraz Szkoła Podstawowa w Biertowicach. Konkurs polegał na rozwiązaniu 24 zadań zamkniętych. Celem było: upowszechnianie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów, sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia, umożliwienie uczniom osiąganie sukcesów w wielu dziedzinach. W tym samym dniu odbyło się uroczyste ogłoszenia listy laureatów Gminnego Konkursu Matematycznego i wręczenie nagród przez Burmistrza Artura Grabczyka. Skład komisji był następujący: mgr Ewa Koźlak, mgr Dorota Czepiec, mgr Renata Dymek, mgr Katarzyna Tyrpa i mgr Katarzyna Grzywacz. Nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu była pani mgr Anna Burda.

I miejsce zajął Adam Bargieł ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach

II miejsce zajęła Lena Kotoniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach

III miejsce zajął Krystian Sala ze Szkoły Podstawowej w Biertowicach

Gratulujemy każdemu dziecku, które brało udział w konkursie i ujawniło swoje umiejętności w zakresie myślenia matematycznego.

« powrót