KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności » Lekcja ekologii w gminie Sułkowice
30/09/2023

30 września 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w gminnym projekcie ekologicznym.

W ramach projektu uczniowie brali udział w różnych konkursach: klasy I-III w konkursie

„ Zielnik drzew i krzewów”, klasy IV-VIII „Wystawa modeli zwierząt z recyklingu”, indywidualny konkurs na „Eko-zwierzątko”.

W konkursie na wykonanie zielnika udział wzięło 25 uczniów z klas I – III naszej szkoły. Wszystkie prace były bogato zdobione i zawierały ciekawe informacje z zakresu botaniki.

Dwie główne nagrody otrzymali:

Antoni Trzeboński z klasy III

Michał Krupa z klasy I

Wyróżnienie otrzymali:

Magdalena Nędza kl. I

Igor Flazik kl. I

W konkursie grupowym na najciekawszy model zwierząt z recyklingu udział wzięło kilka drużyn, a II nagroda trafiła w ręce uczennic z klasy IV. Gabriela Boczkaja i Małgorzata Turek przygotowały olbrzymią ważkę, obok której nie można było przejść obojętnie. Podczas targów ekologicznych mogliśmy zatrzymać się przy stoiskach przygotowanych przez placówki oświatowe gminy Sułkowice. Witały na żywe zwierzęta, kolorowe plakaty, owady, dla których czas zatrzymał się w miejscu. Można było oddać nakrętki i baterie, zakupić lokalne produkty pszczele oraz przetwory domowej roboty.

Serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom. To dla nas lekcja ekologii oraz możliwość podjęcia efektywnej współpracy.

Paulina Sutor-Głodzik

« powrót