KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności

UWAGA KONKURS !!!

23/09/2021

Szkolny Konkurs Fotograficzny

NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI MOJEJ MIEJSCOWOŚCI W CZTERECH PORACH ROKU

 

Cele konkursu:

- dostrzeganie piękna najbliższej okolicy ( w gminie) w każdej porze roku,

- popularyzacja ciekawych miejsc o różnych porach roku,

- rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, inwencji twórczej i kreatywności,

- promowanie talentów w twórczości fotograficznej.

 

Regulamin konkursu

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII  SP w Biertowicach.
  2. Każdy uczestnik może wykonać 4 zdjęcia (każde przedstawia inną porę roku) w dowolnym formacie, z dołączoną wersją elektroniczną.
  3. Prace wykonuje uczestnik konkursu, nie wolno kopiować fotografii zrobionych przez inne osoby.
  4. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem, oraz przedstawić krótki opis sfotografowanego miejsca.
  5. Prace należy złożyć u pani Ewy Koźlak do dnia 20.05.2022 r.
  6. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach kl. I – III oraz kl. IV – VIII przez Jury powołane przez organizatora.
  7. Wystawa prac konkursowych zorganizowana zostanie na terenie szkoły w dniu 01.06.2022 r. W tym dniu zostaną ogłoszone wyniki.
  8. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zebranie z rodzicami

15/09/2021

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 22 września o godzinie 17.00.

W planie: spotkanie z panią Dyrektor na sali gimnastycznej oraz z wychowawcami w klasach.

Serdecznie zapraszamy.

Konkurs szkolny "Skarb kryje się w kropli wody"

12/09/2021

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Skarb kryje się w kropli wody". Konkurs odbędzie się na terenie szkoły. Każdy uczeń wykona pracę plastyczną, której tematyka związana jest z hasłem konkursowym: „SKARB KRYJE SIĘ W KROPLI WODY”. 

Organizator: Paulina Sutor - Głodzik

Regulamin konkursu

Zachęcamy także Rodziców, aby wspólnie z dziećmi przygotowali pracę przestrzenną z ruchomymi elementami: "Biertowicka przydomowa oczyszczalnia ścieków". Na Wasze prace czekamy do końca września. Najlepsze nagrodzimy! A dla Was będzie to okazja do wspólnego spędzanie wolnego czasu oraz rozmów o potrzebie ochrony środowska i oszczędzania wody.

Piesza wycieczka Węglówka - Lubomir - Kobielnik

12/09/2021

9 września uczniowie z klas I - VIII udali się na pieszą wycieczkę. Trasa obejmowała takie miejsca jak: Węglówka, Lubomir, Kobielnik, Wiśniowa. Naszym towarzyszem w podróży był ksiądz Jacek Budzoń. Korzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody. Każde dziecko zdobyło szczyt Lubomira, a młodsi uczniowie otrzymali odznaki wykonane przez naszych wolontariuszy. Starsi uczniowie oraz nauczyciele służyli swoją pomocną dłonią i pmagali pokonać trudniejsze odcinki. Wycieczka była bardzo udana, dopisywały nam dobre humory. Zakończyliśmy ogniskiem, pieczoną kiełbaską i chlebem oraz ciekawymi rozmowami. Wycieczki, wspólne spotkania to doskonały sposób na integrację zespołu szkolnego i realizację podstawy programowej w terenie.

Paulina Sutor - Głodzik

Woda to nasz skarb

12/09/2021

 

Dla wielu z nas woda jest czymś naturalnym, ogólnodostępnym, oczywistym. Jednak w wielu częściach świata woda jest trudna do zdobycia. Należy dbać o zasoby wody. Musimy zmieniać nasze postawy względem przyrody i jej darów. Zmiana zaczyna się od każdego z nas. Nie tylko oszczędzamy wodę, ale także staramy się dobrze poznać jej właściwości. Uczniowie klasy trzeciej zaczynają od doświadczeń nad wodą. Sprawdzamy, czy nasz tajemniczy statek popłynie rzeką Harbutówką. Jak myślicie?

  

Paulina Sutor - Głodzik

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

31/08/2021

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy 01.09.2021 r. mszą świętą o godzinie 8:00.

Po mszy świętej odbędzie się spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, następnie spotkanie w salach z wychowawcami klas.

Świetlica szkolna w roku szkolnym 2021/2022

30/08/2021

KOMUNIKAT

Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Biertowicach informuje, że od dnia 30 sierpnia 2021 r. zainteresowani rodzice mogą pobrać ze strony internetowej szkoły lub z sekretariatu karty zapisu dziecka na świetlicę szkolną na rok szkolny 2021/2022. Uzupełnione karty należy złożyć w sakretariacie szkoły.

2 września 2021 r. (czwartek) rozpoczynają się  zajęcia na świetlicy szkolnej dla zapisanych uczniów.

Świetlica będzie czynna od 7:00 do 8:00  i od 11:30 do 13:00 lub 14:00  w zalezności od godziny zakoczenia lekcji  w klasach I - III.

Nastepnie opiekę nad dziećmi może przejąć Świetlica Środowiskowa, do której zapisy już trwają. Należy pobrać osobną kartę zapisu ze strony internetowe świetlicy.

 

BARDZO PROSZĘ O WSTĘPNĄ DEKLARACJĘ GODZIN POBYTU PAŃSTWA DZIECKA W ŚWIETLICY, ABY OKREŚLIĆ GODZINY JEJ PRACY.

Renata Skrzeczek

Karta zapisu dziecka na świetlicę szkolną na rok szkolny 2021/2022 (pdf) - do pobrania

Karta zapisu dziecka na świetlicę szkolną na rok szkoly 2021/2022 (docx) - do pobrania

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

29/06/2021

Liczymy się DLA POLSKI!

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach (w związku z sytuacją epidemiczną, po wcześniejszym umówieniu terminu), albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.

Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.