KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności

SUKCES NASZEGO UCZNIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE!

08/05/2021

Krzysztof Birnbaum uczeń klasy V otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii" pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa Hallera – wielkiego twórcy Niepodległej. Krzysztof do konkursu przygotował pracę modelarską, która odwzorowywała oryginał samolotu ZX-6 gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Ostafin

Dziennik elektroniczny - informacja

05/05/2021

Informujemy, że korzystanie z dziennika elektronicznego jest całkowicie bezpłatne dla rodziców. W przypadku pojawienia się informacji o opłacie prosimy zgłosić ten fakt p. Dyrektor.

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

01/05/2021

W tym roku, podobnie jak w poprzednim nie mogliśmy wspólnie w szkole świętować rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Namiastką tego, był krótki program przygotowany przez panie Dorotę Ostafin i Barbarę Biel wraz z klasą 5. Program został zaprezentowany społeczności szkolnej poprzez platformę Teams.

 

 

Światowy Dzień Ziemi - podsumowanie

01/05/2021

W naszej szkole Dzień Ziemi był ważnym wydarzeniem. Uczniowie wybrali się z rodziną na wielkie sprzątanie najbliższej okolicy. Z nadesłanych zdjęć został przygotowany plakat, na którym dzieci prezentują swoją pracę na rzecz naszej planety. Zielony strój najmłodszych uczniów w dniu 22 kwietnia świadczył o znajomości zagrożeń dla przyrody i chęci włączenia się w obchody Dnia Ziemi. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne „Listy Ziemi do ludzi”, w których wyrażona jest troska o przyszłość „niebieskiej planety” oraz ciekawe LOGO związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi: „Przywróćmy naszą Ziemię”. Listy oraz LOGO przygotowali uczniowie: Hanna Krupa z kl. IV, Oliwia Marek z kl. IV, Gabriela Starowicz z kl. V, Krzysztof Birnbaum z kl. V, Tobiasz Sala z kl. VII, Patryk Śliwa z kl. VII oraz uczniowie z klasy III - Laura Jakubik, Zuzanna Michalska, Anna Stopa, Aleksandra Radoń, Maja Satora, Bartłomiej Boczkaja, Hubert Pisiak i Dawid Moskała i Krystian Sala z kl. II. Wybrane prace prezentujemy niżej.

List do Ziemi Oliwia Marek, kl. IV

List do Ziemi Krzysztof Birnbaum, kl. V

LOGO, Krystian Sala, kl. II

LOGO, Aleksandra Radoń, kl. III

LOGO, Anna Stopa, kl. III

LOGO, Maja Satora, kl. III

LOGO, Zuzanna Michalska, kl. III

Barbara Biel

Paulina Sutor - Głodzik

 

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Obrazy Jana Matejki"

27/04/2021

Do Komisji Oceniającej w składzie: p. Renata Skrzeczek, p. Barbara Biel, p. Dorota Ostafin, p. Janusz Gorączko wpłynęło 16 prac. Klasa I przygotowała 3 prace, klasa II – 4 prace, klasa III – 9. Komisja nagrodziła autorów prac:

Miejsce 1 – Maja Satora, kl. III

Miejsce 2 – Patrycja Ciężkowska, kl. III oraz Marlena Szary, kl. III

Miejsce 3 – Karolina Duda, kl. II oraz Hubert Pisiak, kl. III

Wyróżnienia: Magdalena Bańdo, kl. II oraz Filip Duda, kl. III

Gratulujemy i dziękujemy uczniom naszej szkoły. Dziękujemy także Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się w drugim tygodniu maja. W ten sposób chcemy przypomnieć o 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Paulina Sutor - Głodzik

Dorota Ostafin

Światowy Dzień Ziemi - nasza propozycja

19/04/2021

 

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Propozycje z okazji Dnia Ziemi, które realizujemy do 25 kwietnia:

1. W dniach od 19 do 25 kwietnia wybierz się z rodziną na spacer. Zabierz ze sobą jednorazowe rękawice, worki na śmieci i dobry humor. W okolicy swojego zamieszkania postaraj się pozbierać śmieci. Sprzątamy za siebie i innych! Pamiętaj o bezpieczeństwie w wykonywaniu tej czynności. Po skończonym eko – działaniu zrób zdjęcie Waszej rodziny z workiem śmieci i przekaż pani Basi.

2. Zadanie dla Pisarzy… z klasy IV – VII.

Napisz LIST ZIEMI DO LUDZI. Opisz, o co Ziemia może prosić człowieka. Spróbuj opisać jej skarby i zagrożenia. Pamiętaj - praca ma być samodzielna. Listy proszę wysłać do p. Bogusławy. 

3. Zadanie dla uczniów młodszych! Narysuj LOGO związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi: „Przywróćmy naszą Ziemię”. LOGO na kartce formatu A4, technika dowolna, praca płaska (kredki, farby, pisaki). Proszę dostarczyć do p. Pauliny Sutor – Głodzik 

4. Prosimy, aby uczniowie z klas I – III w dniu 22.04.2021 r. mieli na sobie akcent w kolorze zielonym (najlepiej element ubioru). Uczniów ze starszych klas prosimy, aby swoje zdjęcie w zielonym przebraniu, przesłali p. Barbarze Biel.

Dziękujemy! Zespół Nauczycieli ZPO w Biertowicach

14 kwietnia Święto Chrztu Polski

12/04/2021

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny,
a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.
Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.

Fundacja SŁOWO wraz z partnerem, Fundacją PZU, zorganizowała w tym roku I Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Konkurs został rozstrzygnięty w lutym, na naszej stronie internetowej pod adresem: http://swietochrztu.pl/2021/02/15/wyniki-oraz-prezentacje-nagrodzone-w-i- ogolnopolskim-konkursie-na-prezentacje-multimedialna-chrzest-polski/ obejrzeć można 45 zwycięskich prezentacji. Z materiałów można swobodnie korzystać np. podczas prowadzenia lekcji tematycznych. Przed końcem roku szkolnego planujemy ogłosić II edycję konkursu, do udziału w którym już dziś serdecznie zapraszamy.

Święto Chrztu Polski zacząć można „śledzić” w social mediach, do czego serdecznie zapraszamy:
Facebook: https://www.facebook.com/swietochrztupl/
Twitter: https://twitter.com/swietochrztu_pl
Wydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski": https://www.facebook.com/events/264136315324998/

Gorąco zachęcam Państwa do podkreślenia ważności tego święta.

Jan Klawiter Prezes Fundacji SŁOWO

Walka o polski tron - trzeci etap szkolnego projektu edukacyjnego

06/04/2021

   

Nasz etap trzeci w projekcie edukacyjnym „Walka o polski tron” został zrealizowany na lekcjach historii. Uczniowie dokonali analizy informacji z wybranych źródeł i na tej podstawie uzupełnili karty pracy: „Jakie dania znalazły się na uczcie u Jadwigi i Jagiełły?” lub „Co podała Rzepicha i Piast gościom?”.

Dorota Ostafin

Paulina Sutor - Głodzik

 

Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

06/04/2021

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie. WHO organizuje międzynarodowe, regionalne i lokalne wydarzenia związanym z konkretnym tematem.

Hasło w tym roku brzmi: „Choroby przenoszone przez wektory: małe ugryzienie, duże zagrożenie”. Ma zwrócić uwagę na groźne choroby przenoszone przez wektory. Do groźnych organizmów, roznoszących pasożyty i patogeny należą: komary, muchy, kleszcze. W Polsce coraz groźniejszą chorobą jest borelioza. Z innych chorób na świecie wektory mają swój udział w rozprzestrzenianiu się malarii, gorączki denga, leiszmaniozy.

Paulina Sutor - Głodzik

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

06/04/2021

       

 

W marcu w naszej szkole został zorganizowany szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii. Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława SKALSKIEGO jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa HALLERA – wielkiego twórcy Niepodległej. Spośród zgłoszonych prac jury konkursu przyznało następujące miejsca:

- w kategorii praca plastyczna upamiętniająca postać gen. Józefa Hallera klasy IV-VI:

I. miejsce – Oliwia Marek ( kl. IV )

II. miejsce – Julia Śmiłek (kl. VI )

III. miejsce – Hanna Krupa (kl. IV)

Wyróżnienie– Klaudia Turek (kl.V)

- w kategorii praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pilota Stanisława Skalskiego:

I. miejsce – Krzysztof Birnbaum (kl. V)

II. miejsce – Jakub Kozieł (kl. V).

Prace zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego przesłano do organizatorów.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Dorota Ostafin