Aktualności

Majowe święta

04/05/2020

MAJOWE ŚWIĘTA

 

W Programie wychowawczo – profilaktycznym naszej szkoły na rok 2019/2020 ważne miejsce zajmują działania związane z kształtowaniem postawy obywatelskiej i patriotycznej u młodego pokolenia. Zaplanowane zadania to m.in.: udział dzieci w żywych lekcjach historii, w obchodach Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona Szkoły – Janusza Korczaka, poznanie symboli narodowych, spotkanie upamiętniające 80 – tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, poznanie miejsc, w których wychowuje się nasza młodzież oraz upamiętnienie ważnych dat w historii Polski.  Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wzruszające apele związane z Dniem Odzyskania Niepodległości oraz Dniem Pamięci Narodowej Żołnierzy Wyklętych.

I nadszedł dzień Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali z tej okazji piękne kwiaty w kolorach białych i czerwonych oraz napisali, za co kochają swój kraj. „Kocham mój kraj za piękne i wspaniałe krajobrazy, za cenną kulturę. Myślę, że Polska jest dobry krajem, bo mieszkają w niej dobrzy, mądrzy, życzliwi i uśmiechnięci ludzie” (Alan Wawrzusiak). „Kocham naszą kulturę, jedzenie i tradycję. Kocham Polskę za mój dom, rodzinę i przyjaciół” (Zuzanna Rusek). „Ma dużo ciekawych miejsc do zwiedzania” (Adam Fus). „Kocham Polskę za góry, morze, jeziora i za wszystkie piękne miejsca” (Magdalena Bańdo). „W Polsce są stare zabytki, dzięki którym poznajemy naszą historię. I bardzo lubię pierogi i oscypki” (Jakub Birnbaum). „Kocham swój kraj za to, że mamy sławnych Polaków, np. Henryka Sienkiewicza” (Paulina Starowicz). „Że mogę tu żyć i uczciwie pracować” (Zuzanna Bernecka). „Moja ojczyzna ma też bardzo urozmaicony krajobraz: góry, lasy, jeziora, puszcze i morze” (Krystian Sala). „Za to, że mogę chodzić do szkoły i żyć w wolnym kraju” (Magdalena Piątkowska). „Nasza religia i zwyczaje są dla mnie bardzo ważne. Wierzę i kocham Polskę jako Polak mały” (Michał Jantos). „Kocham Polskę za to, że mamy Jana Pawła II i wielu mądrych ludzi” (Piotr Latoń). „Za gościnność, wybitnych sportowców i kompozytorów, najbardziej za to, że się tutaj urodziłam” (Karolina Duda). „Polacy to dumny i bohaterski naród. Kocham Polskę za piękne krajobrazy” (Jakub Trzeboński). „Kocham Polskę za to, że mówię po polsku” (Zuzanna Szwed). „Kocham swój kraj za to, że jest taki piękny. Czuję się w nim bezpiecznie” (Michał Daniel).

Prace uczniów "Dla Ciebie Polsko"

Paulina Sutor-Głodzik

DZIEŃ ZIEMI

22/04/2020

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym także umacnianie zachowań proekologicznych. Tematem tegorocznej 50. edycji tego święta były działania na rzecz ochrony klimatu. Dzień Ziemi jest organizowany corocznie na świecie od 1970 roku, a w Polsce od 1990 r. Każdego roku jest poświęcony innemu problemowi.

Z tej okazji Magdalena Piątkowska, uczennica klasy pierwszej, przygotowała piękną pracę plastyczną – Naszą Ziemię.

Paulina Sutor - Głodzik