KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności

Ogłoszenie

07/10/2021

14 października zapraszamy na uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbędzie się ślubowanie uczniów klasy pierwszej, przedstawienie o Januszu Korczaku – naszym patronie szkoły oraz teatrzyk pt. „Bajka o śpiącym nauczycielu”. Po apelu odbędą się zajęcia z wychowawcami klas. Świetlica czynna bez zmian. Obiady wydawane są zgodnie z planem.

Piknik strażacki w Sułkowicach

01/10/2021

 

26 września 2021 r. przedszkole i szkoła z Biertowic brały udział w PIKNIKU STRAŻACKIM na zalewie w Sułkowicach. Przygotowaliśmy dla każdego zainteresowanego uczestnika imprezy quiz ekologiczny w dwóch formach: online oraz tradycyjnej (test). Edukacja połączona z zabawą okazała się ciekawą atrakcją dla całych rodzin. Podczas pikniku strażackiego można było się również zaszczepić, z czego skorzystało kilkadziesiąt osób. Dziękujemy OSP za zaproszenie do wzięcia udziału w pikniku. Fotorelacja z wydarzenia znajduje się w galerii.

Ważna informacja dla Rodziców!

29/09/2021

Dzień otwarty w dniu 6 października jest odwołany ze względu na trzydniowy wyjazd uczniów z klas V - VIII wraz z wychowawcami.

Informujemy, że 13 października w godzinach 15.00 - 17.00 będą dyżurować nauczyciele w szkole.

 

Wyniki konkursu "Skarb kryje się w kropli wody"!

28/09/2021

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „SKARB KRYJE SIĘ W KROPLI WODY”

Motywem przewodnim prac była dbałość o ochronę środowiska wodnego oraz ukazanie znaczenia wody dla życia roślin i zwierząt. Do komisji oceniającej prace uczniów z klas I – III zostały zaproszone: pani Renata Skrzeczek, pani Barbara Biel, pani Teresa Fus.

I miejsce: Magdalena Bańdo, klasa III

II miejsce: Adrianna Wawrzusiak, klasa I

III miejsce: Dagmara Marek, klasa I oraz Wiktoria Kania, klasa I.

W komisji oceniającej prace uczniów starszych pracowały: p. Renata Skrzeczek, p. Małgorzata Bochenek, p. Anna Burda, p.Teresa Fus, p. Janusz Gorączko.

I miejsce: Karolina Rozkrut, klasa V

II miejsce: Emilia Michalska, klasa VIII

III miejsce: Weronika Słowik, klasa IV, Hanna Krupa, klasa V, Julia Śmiłek, klasa VII.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz wychowawcom klas, pod opieką których powstawały piękne prace plastyczne.

Nagrody wręczymy już w październiku!

Paulina Sutor - Głodzik

Wycieczka edukacyjna - obozy koncentracyjne

28/09/2021

23 września 2021 roku uczniowie klasy VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, której celem była wizyta w największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady - Auschwitz-Birkenau. Teren byłego obozu koncentracyjnego, a obecnie muzeum, to miejsce, w którym na przełomie lat 1940-1945 życie straciło ponad 1,1 mln ludzi z całej Europy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przekroczenia bramy obozu, z dobrze znanym wszystkim napisem „Arbeit macht frei”. W ciągu 3,5 godzinnego zwiedzania obejrzeliśmy m.in. mapy, dokumenty, zdjęcia identyfikacyjne więźniów, przedmioty codziennego użytku umieszczone w gablotach, stanowiące żywy dowód pamięci hitlerowskich zbrodni z okresu II. wojny światowej. Mogliśmy również zobaczyć urnę z prochami znalezionymi w dawnym krematorium I, symboliczne wystawy rzeczy osobistych więźniów: ubranek dla dzieci, pasiaków, okularów, bagaży, butów, najpotrzebniejszych przedmiotów osobistych, które zostały im odebrane w czasie przyjazdu na rampę. Wchodząc do Bloku 11, zwanego Blokiem Śmierci, poznaliśmy historię Franciszka Gajowniczka i ojca Maksymiliana Kolbego. Pamięć tych, którzy zginęli, uczciliśmy chwilą ciszy, przechodząc obok Ściany Śmierci, gdzie wykonywano wyroki na więźniach. Zwiedziliśmy również teren dawnego krematorium i komór gazowych. Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), który powstał na terenie wysiedlonej wioski. W Brzezince szokujące były baraki mieszkalne, Brama Śmierci, wartownie. Wielkość i chłód tego miejsca mógł odczuć każdy, a ciekawe historie opowiadane przez przewodnika tylko pomagały wyobrazić sobie i zrozumieć sens tego miejsca nazywanego przez wielu „piekłem na ziemi”. Po zakończeniu zwiedzania obozu w Brzezince, wróciliśmy do busa i udaliśmy się w drogę powrotną. Trudno opisać wrażenia ze zwiedzania; każdy powinien odwiedzić to miejsce, przekonać się i zobaczyć wszystko na własne oczy. Bo czym bylibyśmy bez pamięci i historii? ….

Dorota Ostafin

Ewa Koźlak

UWAGA KONKURS !!!

23/09/2021

Szkolny Konkurs Fotograficzny

NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI MOJEJ MIEJSCOWOŚCI W CZTERECH PORACH ROKU

 

Cele konkursu:

- dostrzeganie piękna najbliższej okolicy ( w gminie) w każdej porze roku,

- popularyzacja ciekawych miejsc o różnych porach roku,

- rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, inwencji twórczej i kreatywności,

- promowanie talentów w twórczości fotograficznej.

 

Regulamin konkursu

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII  SP w Biertowicach.
  2. Każdy uczestnik może wykonać 4 zdjęcia (każde przedstawia inną porę roku) w dowolnym formacie, z dołączoną wersją elektroniczną.
  3. Prace wykonuje uczestnik konkursu, nie wolno kopiować fotografii zrobionych przez inne osoby.
  4. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem, oraz przedstawić krótki opis sfotografowanego miejsca.
  5. Prace należy złożyć u pani Ewy Koźlak do dnia 20.05.2022 r.
  6. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach kl. I – III oraz kl. IV – VIII przez Jury powołane przez organizatora.
  7. Wystawa prac konkursowych zorganizowana zostanie na terenie szkoły w dniu 01.06.2022 r. W tym dniu zostaną ogłoszone wyniki.
  8. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zebranie z rodzicami

15/09/2021

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 22 września o godzinie 17.00.

W planie: spotkanie z panią Dyrektor na sali gimnastycznej oraz z wychowawcami w klasach.

Serdecznie zapraszamy.

Konkurs szkolny "Skarb kryje się w kropli wody"

12/09/2021

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Skarb kryje się w kropli wody". Konkurs odbędzie się na terenie szkoły. Każdy uczeń wykona pracę plastyczną, której tematyka związana jest z hasłem konkursowym: „SKARB KRYJE SIĘ W KROPLI WODY”. 

Organizator: Paulina Sutor - Głodzik

Regulamin konkursu

Zachęcamy także Rodziców, aby wspólnie z dziećmi przygotowali pracę przestrzenną z ruchomymi elementami: "Biertowicka przydomowa oczyszczalnia ścieków". Na Wasze prace czekamy do końca września. Najlepsze nagrodzimy! A dla Was będzie to okazja do wspólnego spędzanie wolnego czasu oraz rozmów o potrzebie ochrony środowska i oszczędzania wody.