KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności

"Odpowiedzialni Rodzice - II edycja"

22/04/2022

"Odpowiedzialni Rodzice - Edycja II" Szanowni Państwo, gorąco zachęcamy Rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w projekcie "Odpowiedzialni Rodzice - Edycja II". Deklarację uczestnictwa, Rodzice mogą wypełniać w naszej szkole lub w OPS w Sułkowicach. Następnie odpowiedni pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie, aby ustalić szczegóły. Zajęcia w projekcie prowadzone będą przez specjalistów z dużym doświadczeniem (w tamtym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem). Porady, warsztaty są darmowe, terminy spotkań do ustalenia z prowadzącymi. Rekrutacja trwa do końca kwietnia 2022 r. Koordynator projektu Bernadetta Koźlak - Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego

Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie

Sukces uczniów z klasy III w konkursie plastycznym "Mieszkam w Beskidach"

22/04/2022

Z przyjemnością informuję że w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MIESZKAM W BESKIDACH” XXIX EDYCJI 2021/2022 zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca II miejsce w kategorii malarstwo zajęła Zuzanna Rusek, wyróżnienia w kategorii malarstwo: Magdalena Bańdo, Magdalena Piątkowska oraz Karolina Duda. Dziewczynkom z klasy III gratulujemy! 

Paulina Sutor-Głodzik

Sukces w Gminnym Konkursie Plastycznym „Marzenia dzieci - kim będę w przyszłości”

29/03/2022

Dnia 29.03.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Rudniku komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych nadesłanych na Gminny Konkurs Plastyczny „Marzenia dzieci – kim będę w przyszłości”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III) z terenu Gminy Sułkowice. Ogółem wpłynęło 105 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Przyznano następujące nagrody: III miejsce – Karolina Duda (Szkoła Podstawowa w Biertowicach).

Paulina Sutor-Głodzik

OGŁOSZENIE

29/03/2022

W dniu 7 kwietnia o godz. 17.00 na sali gimnastycznej odbędzie się ogólne zebranie dla wszystkich rodziców (przedszkole i szkoła).

Tematem do omówienia będzie organizacja Dnia Rodziny w formie pikniku, zaplanowanego na dzień 18 czerwca 2022 r. .

Współorganizatorem imprezy jest OSP w Biertowicach.

Bardzo serdecznie proszę wszystkich Rodziców o aktywne włączenie się
w organizację, o przygotowanie gotowych rozwiązań/propozycji na piknik
i przedstawienie ich podczas ogólnego zebrania.

Zapraszamy także osoby do pomocy przy organizacji poczęstunku (ciasto, gorące napoje) i dostarczenie ich na imprezę.

Po zebraniu ogólnym w szkole odbędą się spotkania z wychowawcami  - wywiadówki.

 

UWAGA

6 kwietnia dzień otwarty odwołany.

Renata Skrzeczek
Dyrektor ZPO w Biertowicach

Wizyta naszej młodzieży w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

22/03/2022

    

18 marca uczniowie starszych klas w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniu w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieli okazję wysłuchać wykładu pani doktor Małgorzaty Opydo na temat pracy naukowca. Pani doktor zapoznała uczniów z możliwościami, jakie daje zdobycie tytułu magistra biologii. Nasza młodzież zwiedziła sale ćwiczeniowe, w których mogła obejrzeć inkubatory, laminary, autoklaw, mikroskopy świetlne, digestorium. Poznawali techniki pipetowania, pipetowali roztwory do płytki wielodołkowej. Oglądali preparat krwi pod mikroskopem, ogladali komórki pod mikroskopem odwróconym. szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala, w której uczniowie mogli zobaczyć model serca, poznać budowę serca i choroby z tym związane.

Paulina Sutor-Głodzik

KOCHAM ZIELONE!

21/03/2022

W pierwszym dniu wiosny uczniowie naszej szkoły spacerowali po okolicy szukając pierwszych oznak nowej pory roku. Kwiaty wiosenne zdobią już przydomowe ogródki, a nieśmiałe słońce cieszy twarze dzieci i doroslych. Uczniowie przygotowali piękne nakrycia głowy i zielone stroje. Tak wielobarwni przywitaliśmy wiosnę! Szczególne podziękowania dla dziewczyn z kapeluszami pełnymi natury: Ingi z klasy VII, Karolinki z klasy III i Oliwki z klasy V.

  

POMAGAMY

18/03/2022

Od trzech tygodni cała Polska pomaga uchodźcom z Ukrainy. Również młodzież z naszej szkoły włączyła się w niesienie pomocy, tym którzy jej potrzebują. Kanapki przygotowywane przez wolontariuszy są przekazywane do Krakowa, gdzie w namiotach obok Dworca Głównego są rozdawane potrzebującym.

      

 

 

 

 

 

KOCHAM ZIELONE!

15/03/2022

21 marca pierwszy Dzień Wiosny, w naszej szkole jest obchodzony wyjątkowo. W tym dniu zapraszamy społeczność szkolną do udziału w akcji: „Kocham zielone”. Co należy zrobić? Kolor zielony ma dominować w naszym stroju. Mile widziane ciekawe wiosenne nakrycia głowy z wiosennymi kwiatami. Każdy uczeń kochający kolor zielony będzie zwolniony z odpowiedzi ustnych.

Poza tym zachęcamy do 3-5 minutowych wystąpień podczas których będzie można podzielić się informacjami o swoim „talencie”, hobby, czy niecodziennych zainteresowaniach. Chęć wystąpienia należy zgłosić do piątku u wychowawcy klasy. Wasze przemowy odbędą się w pierwszym tygodniu wiosennym.

Paulina Sutor-Głodzik, Barbara Biel