KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Aktualności

Dziennik elektroniczny - informacja

05/05/2021

Informujemy, że korzystanie z dziennika elektronicznego jest całkowicie bezpłatne dla rodziców. W przypadku pojawienia się informacji o opłacie prosimy zgłosić ten fakt p. Dyrektor.

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

01/05/2021

W tym roku, podobnie jak w poprzednim nie mogliśmy wspólnie w szkole świętować rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Namiastką tego, był krótki program przygotowany przez panie Dorotę Ostafin i Barbarę Biel wraz z klasą 5. Program został zaprezentowany społeczności szkolnej poprzez platformę Teams.

 

 

Światowy Dzień Ziemi - podsumowanie

01/05/2021

W naszej szkole Dzień Ziemi był ważnym wydarzeniem. Uczniowie wybrali się z rodziną na wielkie sprzątanie najbliższej okolicy. Z nadesłanych zdjęć został przygotowany plakat, na którym dzieci prezentują swoją pracę na rzecz naszej planety. Zielony strój najmłodszych uczniów w dniu 22 kwietnia świadczył o znajomości zagrożeń dla przyrody i chęci włączenia się w obchody Dnia Ziemi. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne „Listy Ziemi do ludzi”, w których wyrażona jest troska o przyszłość „niebieskiej planety” oraz ciekawe LOGO związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi: „Przywróćmy naszą Ziemię”. Listy oraz LOGO przygotowali uczniowie: Hanna Krupa z kl. IV, Oliwia Marek z kl. IV, Gabriela Starowicz z kl. V, Krzysztof Birnbaum z kl. V, Tobiasz Sala z kl. VII, Patryk Śliwa z kl. VII oraz uczniowie z klasy III - Laura Jakubik, Zuzanna Michalska, Anna Stopa, Aleksandra Radoń, Maja Satora, Bartłomiej Boczkaja, Hubert Pisiak i Dawid Moskała i Krystian Sala z kl. II. Wybrane prace prezentujemy niżej.

List do Ziemi Oliwia Marek, kl. IV

List do Ziemi Krzysztof Birnbaum, kl. V

LOGO, Krystian Sala, kl. II

LOGO, Aleksandra Radoń, kl. III

LOGO, Anna Stopa, kl. III

LOGO, Maja Satora, kl. III

LOGO, Zuzanna Michalska, kl. III

Barbara Biel

Paulina Sutor - Głodzik

 

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Obrazy Jana Matejki"

27/04/2021

Do Komisji Oceniającej w składzie: p. Renata Skrzeczek, p. Barbara Biel, p. Dorota Ostafin, p. Janusz Gorączko wpłynęło 16 prac. Klasa I przygotowała 3 prace, klasa II – 4 prace, klasa III – 9. Komisja nagrodziła autorów prac:

Miejsce 1 – Maja Satora, kl. III

Miejsce 2 – Patrycja Ciężkowska, kl. III oraz Marlena Szary, kl. III

Miejsce 3 – Karolina Duda, kl. II oraz Hubert Pisiak, kl. III

Wyróżnienia: Magdalena Bańdo, kl. II oraz Filip Duda, kl. III

Gratulujemy i dziękujemy uczniom naszej szkoły. Dziękujemy także Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się w drugim tygodniu maja. W ten sposób chcemy przypomnieć o 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Paulina Sutor - Głodzik

Dorota Ostafin

Światowy Dzień Ziemi - nasza propozycja

19/04/2021

 

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Propozycje z okazji Dnia Ziemi, które realizujemy do 25 kwietnia:

1. W dniach od 19 do 25 kwietnia wybierz się z rodziną na spacer. Zabierz ze sobą jednorazowe rękawice, worki na śmieci i dobry humor. W okolicy swojego zamieszkania postaraj się pozbierać śmieci. Sprzątamy za siebie i innych! Pamiętaj o bezpieczeństwie w wykonywaniu tej czynności. Po skończonym eko – działaniu zrób zdjęcie Waszej rodziny z workiem śmieci i przekaż pani Basi.

2. Zadanie dla Pisarzy… z klasy IV – VII.

Napisz LIST ZIEMI DO LUDZI. Opisz, o co Ziemia może prosić człowieka. Spróbuj opisać jej skarby i zagrożenia. Pamiętaj - praca ma być samodzielna. Listy proszę wysłać do p. Bogusławy. 

3. Zadanie dla uczniów młodszych! Narysuj LOGO związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi: „Przywróćmy naszą Ziemię”. LOGO na kartce formatu A4, technika dowolna, praca płaska (kredki, farby, pisaki). Proszę dostarczyć do p. Pauliny Sutor – Głodzik 

4. Prosimy, aby uczniowie z klas I – III w dniu 22.04.2021 r. mieli na sobie akcent w kolorze zielonym (najlepiej element ubioru). Uczniów ze starszych klas prosimy, aby swoje zdjęcie w zielonym przebraniu, przesłali p. Barbarze Biel.

Dziękujemy! Zespół Nauczycieli ZPO w Biertowicach

14 kwietnia Święto Chrztu Polski

12/04/2021

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny,
a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.
Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.

Fundacja SŁOWO wraz z partnerem, Fundacją PZU, zorganizowała w tym roku I Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Konkurs został rozstrzygnięty w lutym, na naszej stronie internetowej pod adresem: http://swietochrztu.pl/2021/02/15/wyniki-oraz-prezentacje-nagrodzone-w-i- ogolnopolskim-konkursie-na-prezentacje-multimedialna-chrzest-polski/ obejrzeć można 45 zwycięskich prezentacji. Z materiałów można swobodnie korzystać np. podczas prowadzenia lekcji tematycznych. Przed końcem roku szkolnego planujemy ogłosić II edycję konkursu, do udziału w którym już dziś serdecznie zapraszamy.

Święto Chrztu Polski zacząć można „śledzić” w social mediach, do czego serdecznie zapraszamy:
Facebook: https://www.facebook.com/swietochrztupl/
Twitter: https://twitter.com/swietochrztu_pl
Wydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski": https://www.facebook.com/events/264136315324998/

Gorąco zachęcam Państwa do podkreślenia ważności tego święta.

Jan Klawiter Prezes Fundacji SŁOWO

Walka o polski tron - trzeci etap szkolnego projektu edukacyjnego

06/04/2021

   

Nasz etap trzeci w projekcie edukacyjnym „Walka o polski tron” został zrealizowany na lekcjach historii. Uczniowie dokonali analizy informacji z wybranych źródeł i na tej podstawie uzupełnili karty pracy: „Jakie dania znalazły się na uczcie u Jadwigi i Jagiełły?” lub „Co podała Rzepicha i Piast gościom?”.

Dorota Ostafin

Paulina Sutor - Głodzik

 

Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

06/04/2021

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie. WHO organizuje międzynarodowe, regionalne i lokalne wydarzenia związanym z konkretnym tematem.

Hasło w tym roku brzmi: „Choroby przenoszone przez wektory: małe ugryzienie, duże zagrożenie”. Ma zwrócić uwagę na groźne choroby przenoszone przez wektory. Do groźnych organizmów, roznoszących pasożyty i patogeny należą: komary, muchy, kleszcze. W Polsce coraz groźniejszą chorobą jest borelioza. Z innych chorób na świecie wektory mają swój udział w rozprzestrzenianiu się malarii, gorączki denga, leiszmaniozy.

Paulina Sutor - Głodzik

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

06/04/2021

       

 

W marcu w naszej szkole został zorganizowany szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii. Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława SKALSKIEGO jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę wydarzeń oraz upamiętnienie postaci generała broni Józefa HALLERA – wielkiego twórcy Niepodległej. Spośród zgłoszonych prac jury konkursu przyznało następujące miejsca:

- w kategorii praca plastyczna upamiętniająca postać gen. Józefa Hallera klasy IV-VI:

I. miejsce – Oliwia Marek ( kl. IV )

II. miejsce – Julia Śmiłek (kl. VI )

III. miejsce – Hanna Krupa (kl. IV)

Wyróżnienie– Klaudia Turek (kl.V)

- w kategorii praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pilota Stanisława Skalskiego:

I. miejsce – Krzysztof Birnbaum (kl. V)

II. miejsce – Jakub Kozieł (kl. V).

Prace zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego przesłano do organizatorów.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Dorota Ostafin

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości - 29 marca

28/03/2021

29 marca odchodzimy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, natomiast 15 kwietnia – Światowy Dzień Trzeźwości. Alkoholizm to poważna choroba, która dotyka wiele rodzin. Człowiek traci kontrolę nad sobą i swoim życiem. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO, alkoholizm to pierwotna, przewlekła choroba charakteryzująca się zaburzeniami kontroli nad piciem, nadmiernym spożywaniem alkoholu pomimo negatywnych konsekwencji, które często powodują zakłócenia racjonalnego myślenia. Alkohol jest przyczyną wielu przestępstw, wypadków drogowych i rodzinnych tragedii. Dlatego o tym mówimy, prowadzimy działania edukacyjno - informacyjne w zakresie negatywnych skutków choroby alkoholowej. Gdy nie wiemy, jak pomóc najbliższej osobie, skorzystajmy z porady specjalistów.

Paulina Sutor - Głodzik, pedagog szkolny

Pomoc dla osób uzależnionych i ich rodzin.docx