KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Przedszkole

WYCIECZKA DO MYŚLENIC -CZERWONY KAPTUREK

23/01/2023

W dniu 12 stycznia wszystkie dzieci z przedszkola odbyły ciekawą wycieczkę do Myślenic gdzie obejrzały przedstawienie Czerwony Kapturek. Spektakl pełen był efektów świetlnych i dymnych . Nawet w pewnym momencie leciały bańki mydlane. Przedszkolaki  oglądały przedstawienie z zaciekawieniem . Na szczęście, zakończenie bajki było bardzo pozytywne i wesołe albowiem ta wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany mini musical dla dzieci,

Następnie udaliśmy się do do Sali edukacyjnej "ALE KLOCKI" Tu dzieci od samego wejścia oniemiały na widok  ilości klocków i ciekawych zabawek ,było to tak niesamowite, że nie wiedziały czym mają się bawić. W połowie zabawy zostały zaproszone napoczęstunek –był popcorn , oraz przekąski z plecaków .Po zabawie pełni dobrej energii wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek.

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot , zdjęcia do fotorelacji : Paulina Stankiewicz i Elżbieta Zakrzewska -Żywot 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji TU.

ŚWIĄTECZNY CZAS ...

31/12/2022

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu rozpoczęły się  w dniu 22 grudnia Jasełkami przygotowanymi przez uczniów ze szkoły pod kierunkiem katechetki Beaty Góralczyk .Po Jasełkach  była wspólna Wigilia już w  przedszkolu. Składaliśmy sobie życzenia i  śpiewaliśmy kolędy . Rodzice zadbali o poczęstunek pyszne pierniczki, ciasto i napoje. W takim czasie jak ten po pandemii potrzebne nam są wspólnie spędzone podniosłe chwile które nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze wzmacniają bliskie, serdeczne relacje.

Autor:Elżbieta Zakrzewska-Żywot

ZDJĘCIA W GALERII

FILM

 

NOWE KSIĄŻECZKI W PRZEDSZKOLU

31/12/2022

Nasze przedszkole otrzymało nowe książki dofinansowane ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to różne bajki wiersze opowiadania oraz inne ciekawe pozycje z dziedziny nauki .Dzieci oglądały je z zaciekawieniem . Wybrane pozycje książkowe wypożyczyły już do domu do przeczytania z rodzicami i będą mogły sobie nadal je wypożyczać. Mam nadzieję że książki te rozpalą w dzieciach zainteresowanie czytaniem i wprowadzą w zaczarowany świat  liter .

Autor : Elżbieta Zakrzewska-Żywot

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

21/12/2022

Szopki nieodłącznie kojarzą się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Wielu z nas ogląda je nie tylko w kościołach, ale też stawia we własnych domach, jako świąteczną dekorację. Szopka ma przybliżyć wierzącym tajemnicę narodzin Chrystusa. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia dlatego też dzieci w przedszkolu ubrały choinkę, upiekły własnoręcznie wykonane pierniczki a na koniec  przy drobnej pomocy wykonały własne Szopki. Najpierw pokolorowały elementy postaci a następnie okleiły pudełka bibułą. Końcowym etapem było przyklejenie postaci i ozdobienie  gwiazdkami, drewnianymi wiórkami , świecącymi cekinami. Efekt końcowy można obejrzeć na filmiku poniżej. Kiedy dzieci zabiorą je do domu będą mogły cieszyć się i celebrować Święta Bożego Narodzenia przy własnoręcznie wykonanej pracy.

Autor : Elżbieta Zakrzewska-Żywot

GALERIA 

FILM 

NA SANECZKACH

19/12/2022

Zima w tym roku sypnęła śniegiem. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z jej uroków i wybraliśmy się na saneczki. Dzięki uprzejmości rodziny Olusia Kani która pożyczyła nam wszystkie akcesoria do zjeżdżania  dzieci mogły świetnie bawić się na śniegu. Niektórzy pierwszy raz zjeżdżali samodzielnie na sankach . Znaleźliśmy fajne miejsce na nieodśnieżanej drodze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wychowawca Elżbieta -Zakrzewska-Żywot

GALERIA

FILM

 

SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

09/12/2022

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z panią Katarzyną Jawor z Myślenic która  jest jedną z dwóch misjonarek świeckich z Archidiecezji Krakowskiej, a posługuje w Limie. 10 lat temu wyjechała samotnie na drugi koniec świata żeby głosić Ewangelię w najbiedniejszych i zarazem najbardziej niebezpiecznych rejonach Limy. Zanim odkryła Limę, poznała Andy. W góry trafiła jako wolontariuszka, aby pomóc w Domu Dziecka prowadzonym przez siostry. Kiedy jej pobyt tam dobiegł końca, przed odlotem zatrzymała się w Limie. I jak się okazało, ta wizyta przeciągnęła się na dłużej. Pomagała tamtejszej ludności .Praca misyjna jest różnorodna ale pani Katarzyna skupia się przede wszystkim na pomocy dzieciom z najuboższych rodzin . Podczas spotkania przede wszystkim przybliżyła nam warunki w jakich żyją i mieszkają Peruwiańczycy . Ubogi krajobraz, ubogie gospodarstwa , ubogi styl życia, ciężkie warunki mieszkaniowe , dzieci które przez okres pandemii nie mogły chodzić do szkoły ani się uczyć ponieważ nie wszędzie jest doprowadzony prąd. Było to zderzenie rzeczywistości z naszymi wyobrażeniami o życiu w Peru. Każda pomoc jest tam  potrzebna i o taką pomoc pani Kasia zabiega ofiarując w zamian drobne gadżety wykonane własnoręcznie przez dzieci z Peru.

Wychowawca Elżbieta Zakrzewska-Żywot

Więcej zdjęć w GALERII

 

MIKOŁAJKI 2022

06/12/2022

"Usiądź z nami Mikołaju,
Pewnie się zmęczyłeś.
Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
Szmat drogi przebyłeś.
Na twój przyjazd przedszkolaki
Od dawna czekały
I dla ciebie upominki
Też przygotowały.
Teraz my ci zaśpiewamy
I wierszyk powiemy,
Jesteś naszym przyjacielem,
Wszyscy o tym wiemy.
Na krzesełku w ciepłej sali
Zakolęduj z nami
Bardzo wszyscy się cieszymy,
Nie jesteśmy sami."

6 grudnia jak co roku przybył do nas Św. Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki długo na niego czekały. Dzieci wyglądały przez okno a także ciągle sprawdzały czy nie idzie po korytarzu.Aż w końcu rozległ się dzwonek i pojawił się z wielkim workiem prezentów. Chociaż część prezentów przyniosły mu już wcześniej elfy. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki zaśpiewała dla Świętego Mikołaja  piosenkę.Na koniec  pożegnaliśmy go wierszykiem. Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Wychowawca Elżbieta Zakrzewska-Żywot

Zdjęcia w galerii-

TYGRYSKI   

MISIE 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

01/12/2022

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Andrzejkowe wróżenie zakończyło się tradycyjnym laniem wosku. Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce. Andrzejki były wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, jak również okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Z pewnością  przyniosły dzieciom wiele radości i tematów do wspaniałych opowieści….

Wychowawca : Elżbieta Zakrzewska-Żywot

KLIKNIJ I ZOBACZ FILM

ZDJĘCIA Z GALERII

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

01/12/2022

Gdzie dzieci, tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swej ulubionej maskotki i nie ma pewnie takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin. Światowy Dzień Misia w przedszkolu to wyjątkowy dzień. Każde dziecko może przynieść ze sobą swojego ulubionego Misiaka, aby wspólnie z nim uczestniczył w zabawie. Uczniowie z klasy 3 z panią Gosią Bochenek zaprosiły nas na przedstawienie „Urodziny Kubusia Puchatka” . Dzieci na koniec otrzymały soczki i misiowe ciasteczka . A w przedszkolu wykonały Misiowe prace, liczyły i porównywały Misie.  Bawiły się także z Misiami , budowały im domy, przytulały się do nich , opowiadały im o przedszkolu i robiły sobie z nimi zdjęcia. Dzieci oglądały także krótki filmik o niedźwiedziu Wojtku który był wychowankiem żołnierzy 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa.

Wychowawca: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

 

KLIKNIJ i obejrzyj film.

A tu zdjęcia w GALERII.

KIEDYŚ ROSŁY TU PAPROCIE I BIEGAŁY DINOZAURY.

26/11/2022

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają Dinozaury. Często oglądają je w książeczkach oraz lubią się nimi bawić. Dinozaury jednak nie były takie milusie jakby się wydawało i miały zróżnicowaną wielkość oraz jadłospis. Paleontolodzy którzy  wykopują  kości Dinozaurów pokazują nam jak było ich dużo.   Trzeba jednak dodać że epoka Dinozaurów byłą też początkiem powstania wielu skarbów ziemi – węgla, soli czy innych minerałów. Na zajęciach dzieci dowiedziały się do czego tak naprawdę potrzebny jest węgiel i sól. Jak powstały , jakie mają właściwości i kto je wydobywa. Na zakończenie tematu wszyscy zrobili sobie zdjęcia jako DINOZAUR.

Wychowawca : Elżbieta Zakrzewska-Żywot

 

Więcej zdjęć w Galerii.