KONTRAST CZCIONKA: A- A A+
Przedszkole

POŻEGNANIE STARSZAKÓW Z PRZEDSZKOLEM

30/06/2023

Nadszedł ten czas kiedy trzeba pożegnać przedszkole bo zaczynają się wakacje ale nie tylko , starszaki kończą już etap edukacji przedszkolnej i po wakacjach będą już uczniami pierwszej klasy. Pani dyrektor jak zwykle w pięknych słowach życzyła wszystkim wspaniałych wakacji i wypoczynku  oraz podziękowania za cały rok pilnej pracy dzieci jak i rodziców. Starszaki pożegnały się wierszami ,piosenkami  oraz tańcem. Wszystkie Tygryski  otrzymały dyplomy i upominki przygotowane przez Radę Rodziców  .

„ Będziemy już teraz pierwszą klasą
Może najlepszą ze wszystkich klas
Cześć nasze przedszkole,
Żegnaj na zawsze
Zielone lato zaprasza nas”

 

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

29/06/2023

Kolejna wycieczka Tygrysków miała w założeniu inny plan ale z powodu niepewnej pogody zmieniliśmy go i pojechaliśmy do Krakowa. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w którym czekało na nas wiele wspaniałych okazów przyrody i kilka wystaw. Muzeum Przyrodnicze w Krakowie to niezwykle ciekawe i piękne miejsce, które kryje się za murami starej kamienicy przy ul. Św. Sebastiana. Trochę może zmylić wejście przez długi korytarz. W muzeum zgromadzone są zbiory liczące ponad dwa miliony eksponatów. Miejsce to słynie z posiadania jedynego na całym świecie zachowanego w całości nosorożca włochatego ciężko uwierzyć, że jest tak dobrze zachowany, mając ponad 30 tysięcy lat! Niemniej jednak jest najcenniejszym eksponatem muzeum.

W muzeum zobaczymy wystawy stałe: Świat łowców mamutów. Paleolit – przyroda i sztuka, Rozmowa z kamieniem, Mięczaki Świata. Ponadto znajduje się tu wiele wystaw czasowych: Fauna Polski, Gatunki obce w faunie Polski, Zwierzęta krain polarnych, Fauna wysokogórska, Kraby, Świat motyli, Minerały fluorescencyjne, Świat gadów, Woda – podstawa Życia na Ziemi, Las tropikalny. Oprócz wypchanych zwierząt są też jaszczurki w terrariach, akwaria z rybami oraz jedna małpka. Naprawdę warto było się tam wybrać .

Po opuszczeniu Muzeum spacerkiem udaliśmy się przez krakowskie planty w stronę ulicy Grodzkiej gdzie znajduje się Manufaktura Cukierków czyli najmniejsza na świecie  chyba fabryka słodyczy Ciu ciu Artist ponieważ działa zaledwie na 50 metrach kwadratowych. Wszystkie słodycze wytwarzane są w 100% ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników. Dzieci mogły obejrzeć pokaz sztuki Karmelarzy .Zjadły pyszne cukierki i można  sobie było je kupić także na miejscu .

Po wyjściu z tego słodkiego miejsca udaliśmy się w stronę Zamku na Wawelu. Na żywo i z bliska wyglądał naprawdę pięknie i okazale .

Następnym punktem programu była sala zabaw a że najbliżej było do Fikołków dlatego tam zawiózł nas pan kierowca. W Sali zabaw dzieci bawiły się doskonale  ponieważ w mgnieniu oka zniknęły w przygotowanych tunelach i zakamarkach . Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i trochę zmęczeni ale wspomnienia pozostaną na pewno na dłuższy czas.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Autor: Elżbieta Zakrzewska -Żywot

 

DZIEŃ RODZINY 2.06.2023

07/06/2023

MAMUSIU
Dla Ciebie kwiaty kwitną na łące
Dla Ciebie wieje ciepły wiatr
Dla Ciebie niebo jest tak błękitne
Do Ciebie śmieje się cały świat!

TATUSIU
Dla Ciebie świeci złociste słońce
Dla Ciebie gwiazdy nocą lśnią
Dla Ciebie ptaki śpiewają wiosną
Do Ciebie śmieje się cały świat!

Uroczystość Dnia Rodziny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy na sali gimnastycznej gdzie pani dyrektor Renata Skrzeczek pięknymi słowami  powitała wszystkich przybyłych rodziców.

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy "Misie"  pięknie recytowały  wierszyki, śpiewały  piosenki, a także tańczyły. Niejedna Mamusia i Tatuś z pewnością mieli w oczach łzy wzruszenia .
Dzieci bardzo się starały podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.
Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom pięknie wykonane upominki .

W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Mamy i Taty,
dzieci z grupy ,,Tygryski” wystąpiły przed rodzicami ze spektaklem Akademia Pana Kleksa,
śpiewając wiersze Jana Brzechwy  oraz tańcząc .

Miło było patrzeć na dumne i uśmiechnięte twarze rodziców,
na których jednocześnie nie dało się ukryć wzruszenia.

Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki,
a następnie wszyscy wspólnie ucztowali.
Cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

DZIEŃ DZIECKA W KOPYTKOWIE

07/06/2023

 31 maja wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do „Kopytkowa”. Jest to gospodarstwo agroturystyczne w Izdebniku.  Był to taki niespodziankowy Dzień Dziecka . Dzieci obejrzały zwierzęta które są nietypowe w naszej szerokości geograficznej a niektóre po prostu gospodarskie. Wszyscy bardzo emocjonalnie reagowali na spotkanie z Danielami czy strusiami , ale nie mniej emocji sprawiły szopy pracze czy króliczki . Piękny Paw stroszył piórka , a Lamy wyjątkowo nie pluły. Pogoda dopisała więc wszyscy byli bardzo zadowoleni . Dzieci mogły usiąść i coś zjeść ale także pobawić się w kulkach czy bujać w hamaku. Do przedszkola wróciły uśmiechnięte i z apetytem zjadły obiadek. To był piękny dzień …

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

KONKURS RECYTATORSKI W HARBUTOWICACH

07/06/2023

W dniu 30 maja nasze przedszkole brało udział w konkursie recytatorskim w Harbutowicach. Dzieci z przedszkoli naszej gminy recytowały wiersze polskich autorów. Z naszego przedszkola wiersz Koziołeczek J.Brzechwy  recytowała Sylwia. Była duża konkurencja . Sylwia pięknie powiedziała swój wiersz  i mimo że nie zdobyła żadnego z 3 miejsc jednak możemy mieć satysfakcję że wystąpiła i wspaniale nas reprezentowała.

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

OTWARCIE PLACU ZABAW

19/04/2023

W czwartek 13 kwietnia dzieci z przedszkola i szkoły w Biertowicach otworzyły wraz z panią Dyrektor  Renatą Skrzeczek oraz Burmistrzem Gminy Sułkowice Arturem Grabczykiem –nowy plac zabaw, który powstał z początkiem tego roku. W otwarciu  uczestniczył również Dariusz Melerowicz - Zastępca Burmistrza wraz z Ewą Kraus - Sekretarzem Gminy Sułkowice. Kolorowe i różnorodne, a także bezpieczne urządzenia zabawowe zastąpiły już zużyty, drewniany plac zabaw. Przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły mają teraz nowe warunki do zabawy, mogą korzystać z nowych urządzeń na świeżym powietrzu .Miłym akcentem tego wydarzenia były przekazane dzieciom maskotki, aby pamiętały, że wyremontowany plac zabaw to miejsce stworzone właśnie dla nich. 

Więcej zdjęć w GALERII

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

Materiały źródłowe: Urząd Miasta i Gminy Sułkowice

WARSZTATY EKOLOGICZNE

02/04/2023

W poniedziałek 27 marca w przedszkolu w ramach Edukacji Ekologicznej przeprowadzone zostały  warsztaty finansowane z funduszów Unii Europejskiej. Zajęcia  prowadził sympatyczny pan Piotr Tomczyk, najpierw w grupie młodszej a następnie w grupie starszej. Dzieci segregowały śmieci, bawiły się na kolorowej łące a na koniec układały puzzle. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą na temat segregowania śmieci, a w układaniu puzzli nikt im nie dorówna. Zapraszam do Galerii zdjęć

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

WIOSENNE PRACE CZAS ZACZĄĆ

26/03/2023

Podczas wiosennych zajęć ,grupa Misie  podjęła się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą swoich pań posadziły kwiaty w doniczkach, które upiększą nie tylko salę ale także otoczenie naszego przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności sadzenia roślinek, a także poczuły się odpowiedzialne za pielęgnację i opiekę nad kwiatami. Dzięki bezpośredniej obserwacji Misie  miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin. Zajęcie to przysporzyło wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z efektów swojej pracy.

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Żywot

Zdjęcia : Agnieszka Kuźniar

=>GALERIA<=

" SPOTKAJMY SIĘ PRZY SAMOLOCIE "

22/03/2023

Drugi wiosenny dzień spędziliśmy na wycieczce do MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO  w Krakowie . Uzbrojeni w plecaczki i dobre humory wsiedliśmy do autobusu, który dowiózł nas pod same drzwi muzeum. Już od wejścia mogliśmy oglądać wspaniałe okazy samolotów. Pan przewodnik opowiedział nam trochę ciekawych historii . Nie zabrakło też zabawy w Sali edukacyjnej a także na zewnątrz jej – dzieci puszczały samoloty  i inne obiekty latające.  Następnie poszliśmy oglądać pozostałe samoloty  . Dla ciekawych obiektów znajdujących się w muzeum zamieszczam link.

Dzieci zjadły także niespodzianki w postaci kanapek i ciasteczek  przygotowanych przez  rodziców i odwiedziły sklepik lotniczy. Musieliśmy w końcu wracać do przedszkola, ale gdyby nie to, moglibyśmy jeszcze spacerować godzinami po hangarach i oglądać eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa.Wycieczkę zaliczamy do udanych. 

Dziękuję pani J.Flazik za pomoc podczas wycieczki.

Autor:Elżbieta Zakrzewska-Żywot

=>GALERIA<=

WITAJ WIOSNO !!!

21/03/2023

Zgodnie z kalendarzem początek wiosny świętujemy dziś – 21 marca . Wiosna przyszła do nas stosunkowo szybko – przebiśniegi już przekwitły , wszędzie rosną piękne krokusy , na gałązkach wierzby można zobaczyć bazie a leszczyna macha do nas z daleka swoimi kitkami . My już szukaliśmy oznak wiosny ale dopiero teraz widać i słychać ją dokładnie wszędzie dookoła. Dziś wybraliśmy się na spacer aby  zgodnie z tradycją utopić Marzannę – zimową pannę -wykonaną z suchej trawy i bibuły. W drodze powrotnej dzieci wesoło wyruszyły z kolorowym Wiosennym gaikiem,  nawoływały słoneczko, a także słuchały pięknego śpiewu ptaków .Szukaliśmy także wiosennych  kwiatów. Teraz każdy kolejny dzień będzie dłuższy i cieplejszy, a dzieci  będą się cieszyć z darów wiosny i oglądać budzący się do życia piękny świat.

Autor : Elżbieta Zakrzewska-Żywot

Zdjęcia w GALERII